• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна скасувати закупівлю на підставі результатів моніторингу?

06.02.2019 645 0 2

За результатами аукціону з допорогової закупівлі психологічних ігор для шкіл переміг учасник із ціною 44 тис. грн. Замовник, промоніторивши ціни на ринку, з’ясував, що таку продукцію можна купити дешевше – у межах 35 тис. грн. Чи може він укласти договір не з переможцем аукціону, а з іншим суб’єктом?

Одразу зауважимо, що Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) регулює допорогові закупівлі лише в частині права закуповувати через електронну систему закупівель. Якщо ж замовник не закуповує через ProZorro, а вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. і є меншою за вартісні пороги застосування Закону № 922, то закон вимагає оприлюднити звіт про укладені договори.

Водночас дія Закону № 922 поширюється на допорогові закупівлі й у частині того, що замовник має дотримуватися принципів публічних закупівель, здійснюючи допорогові закупівлі, незалежно від того, закуповує він через ProZorro чи укладає прямий договір.

При цьому «допорогові» договори укладають відповідно до Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК та ГК). Замовники під час укладення таких договорів повинні керуватися нормами Закону № 922 як спеціального закону у сфері публічних закупівель.

Слід знати: законодавчі акти, що містять спеціальні норми (зокрема, Закон № 922), мають пріоритет у застосуванні в правозастосовчій практиці щодо інших законодавчих актів України (зокрема, ЦК та ГК). Норми ЦК, ГК і Закону № 922 співвідносяться між собою як загальні і спеціальні норми з наданням пріоритету спеціальним.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали