• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може замовник підписати договір із протоколом розбіжностей на вимогу переможця?

04.09.2019 142 0 0

Як передбачено ч. 2 ст. 22 Закону від 25.12.15 р. № 922 VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), ТД має містити, зокрема, і проект договору про закупівлю з обов’язковим визначенням порядку зміни його умов.

При цьому відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 30 Закону № 922 тендерна пропозиція – це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику згідно з вимогами ТД.

Нагадаємо, фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель ProZorro до замовника за роз’ясненнями щодо ТД та/або з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі (ч. 1 ст. 23 Закону № 922). Усі ці звернення автоматично оприлюднюються у системі ProZorro без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Водночас замовник повинен протягом 3 робочих днів із дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до ст. 10 Закону № 922.

Тобто, якщо учасник планує взяти участь у закупівлі, ознайомився з умовами проекту договору та бажає, щоб замовник змінив деякі із цих умов, він може звернутися до замовника через систему ProZorro із проханням унести відповідні зміни до проекту договору в ТД.

Як установлено ч. 2 ст. 23 Закону № 922, замовник, зокрема, має право за результатами звернень унести зміни до ТД.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, якого визнано переможцем торгів, протягом строку дії його пропозиції, але не пізніше ніж через 20 днів із дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Договір має бути укладено відповідно до вимог ТД і пропозиції учасника-переможця. Це правило встановлено ч. 2 ст. 32 Закону № 922.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали