• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як визначити предмет закупівлі у разі придбання послуг із супутніми товарами?

23.01.2019 188 0 1

Медична установа планує купувати послуги з проведення лабораторних аналізів. Одна з умов тендерної документації – забір біоматеріалу на території замовника в ємності (контейнери, пробірки тощо) учасника. Друга умова – до вартості послуги має бути включено вартість ємностей для забору біоматеріалу. У ДК 021:2015 такі послуги і товар мають різні коди. При цьому аналіз процедури забору біоматеріалу безпосередньо в лабораторії свідчить, що ці послуги і товар є невід’ємними складовими. Чи не буде порушенням закону включення замовником до вартості послуги (проведення аналізів) вартості товару (ємності)?

Предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі) (п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі», далі – Закон № 922).

При цьому послуги – це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт (п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Водночас товари – це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість цих послуг не перевищує вартості самих товарів (п. 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали