• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як ліквідувати комітет із конкурсних торгів за відсутності держзакупівель?

11.09.2015 2045 0 0

У бюджетній установі було створено тендерний комітет, який у подальшому (після внесення змін до законодавства про закупівлі) перейменували на комітет із конкурсних торгів (далі – комітет). Протягом останніх років установа не проводить конкурсні торги через відсутність фінансування та необхідних обсягів закупівель (вартісна межа – понад 100 тис. грн.). Оскільки ні в поточному, ні в наступні роки здійснювати закупівлі не планується, керівництво вирішило ліквідувати комітет. Чи можна це зробити та які юридичні підстави для цього потрібні?

Так, ліквідувати комітет можна. Пояснимо докладніше, як саме це зробити.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон від 10.04.14 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі – За-кон № 1197). Його норми поширюються на всіх замовників та закупівлі товарів, робіт і послуг за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування ПДВ), товарів та послуг дорівнює або перевищує 100 тис. грн., а вартість робіт – 1 млн грн. (ч. 1 ст. 2 Закону № 1197).

Для організації та проведення процедур закупівель замовник (генеральний замовник) утворює комітет (п. 1 ст. 11 Закону № 1197). Комітет у своїй діяльності керується положенням про комітет, яке має відповідати вимогам Типового положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Мінекономіки від 26.07.10 р. № 916 (далі – Типове положення № 916), а також Законом № 1197 та іншими нормативно-правовими актами (п. 3 Типового положення № 916). Склад комітету та положення про комітет затверджуються рішенням замовника (генерального замовника) (п. 2 ст. 11 Закону № 1197).

Що стосується процедури ліквідації комітету, то ні в Законі № 1197, ні в Типовому положен-ні № 916 про неї не йдеться. Виходячи з мети створення комітету, можна зробити висновок: якщо замовник не проводить конкурсні торги, він може ліквідувати комітет.

З огляду на те що комітет створювався на підставі відповідного розпорядчого акта (рішення замовника), керівник бюджетної установи має право скасувати цей документ таким самим розпорядчим актом (наказом, розпорядженням тощо).

Слід зауважити, що в разі виникнення в бюджетної установи потреби в проведенні закупівель за бюджетні кошти замовник зобов’язаний знову створити комітет. При цьому в положенні про комітет доцільно прописати, за яких умов та яким чином можна його ліквідувати.

Отже, якщо бюджетна установа протягом тривалого часу не здійснює закупівель та не планує їх проведення найближчим часом, комітет можна ліквідувати. Відповідне рішення керівника установи оформляється наказом або іншим розпорядчим документом (див. зразок).


Управління освіти виконавчого комітету

Наказ

м. Київ

13.01.15 р.      № 5

Про ліквідацію комітету з конкурсних торгів

Відповідно до ст. 11 Закону від 10.04.14 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель», наказу Мінекономіки від 26.07.10 р. № 916 «Про затвердження Типового положення про комітет з конкурсних торгів» та у зв’язку з відсутністю потреби в проведенні процедур закупівель за бюджетні кошти НАКАЗУЮ:

Ліквідувати комітет із конкурсних торгів управління освіти виконавчого комітету з 15.01.15 р.

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Керівник управління                                              (підпис)          М. С. Квітень

З наказом ознайомлені:

Голова комітету з конкурсних торгів                   (підпис)          П. М. Дерев’янко

Члени комітету з конкурсних торгів:                   (підпис)          З. І. Костюшко

                                                                       (підпис)          К. С. Майборода

                                                                       (підпис)          С. П. Бешкет

                                                                       (підпис)          Р. В. Іванова

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали