• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Додаткова потреба в електроенергії: чи повинен замовник проводити нову процедуру закупівлі?

16.10.2019 397 0 0

Як передбачено ч. 1 ст. 4 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Такий план складають на закупівлі, вартість яких перевищує вартісні пороги, установлені в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922. Зокрема, для товарів вартісний поріг застосування Закону № 922 становить 200 тис. грн. У нашому випадку згідно із Законом від 13.04.17 р. № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» замовник закуповує електроенергію як товар.

Допорогові закупівлі планують у додатку до річного плану закупівель. Так, відповідно до п. 2 наказу Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель. Для того щоб спланувати закупівлю, замовник має правильно визначити предмет закупівлі у порядку, установленому Мінекономрозвитку.

Як передбачено абзацом другим п. 1 розд. ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі Національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.15 р. № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Пам’ятайте! Заборонено придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом № 922, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. А ще замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону № 922.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали