• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити замовнику, у якого збільшилась вартість робіт?

Нове

09.10.2019 35 0 0

Оскільки 2019 року збільшилася заробітна плата, подорожчали матеріали та ще й виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт, робочий проект із капремонту було відправлено на коригування. Як наслідок, ціна договору збільшилася до 1 523 886,07 грн, що для замовника перевищує вартісні межі застосування Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).

Чи може замовник у такому разі внести зміни до діючого договору підряду та продовжити співпрацю з нинішнім підрядником, не проводячи процедуру закупівлі? Якщо так діяти не можна, то яку процедуру закупівлі треба застосувати замовнику для повного виконання цього договору?

Насамперед зауважимо, що Закон № 922 застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 000 грн, а робіт – 1 500 000 грн, а до замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн.

До відома: відносини, що виникають під час укладення та виконання договору про закупівлі, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, не є предметом регулювання цього Закону.

Як бачимо із запитання, після коригування проекту ціна договору хоч і збільшилась до 1 523 886,07 грн, але фактично включає суму діючого прямого договору (1 100 535,75 грн). Тому потреба в новій закупівлі додаткових робіт, не включених до початкового проекту, фактично менша вартісної межі застосування Закону № 922.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали