• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити, якщо закупленого газу не вистачить до кінця року

27.09.2018 633 0 2

Ситуація: замовник-бюджетник провів процедуру закупівлі природного газу (очікувана вартість – 380 000 грн.). За результатами закупівлі він уклав договір на суму 230 255 грн. Залишок коштів становить 149 745 грн. Після торгів постачальник газу звернувся до замовника з додатковими угодами про підняття ціни газу в договорі. За результатами укладених додаткових угод щодо зміни ціни не більше ніж на 10 % виявилося, що обсягу газу, який залишився до постачання, не вистачить до кінця 2018 року. Чи зобов’язаний був замовник підписувати додаткові угоди та як йому тепер діяти?

Загальні правила внесення змін до договору встановлено в Цивільному та Господарському кодексах (далі – ЦК, ГК).

Як передбачено ЦК, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651).

При цьому згідно з ч. 1 ст. 188 ГК зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не визначено законом або договором.

Відповідно до ч. 2 і 3 ст. 188 ГК сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, у 20-денний строк після її одержання повідомляє другу сторону про результати розгляду.

Отже, внесення змін до закупівельного договору – це право, а не обов’язок сторін цього договору. Тобто замовник не був зобов’язаний змінювати ціну на газ додатковими угодами. Водночас у кожному конкретному випадку варто аналізувати умови договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали