Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як діяти, якщо один із переможців відкритих торгів не надав усіх документів, які вимагав замовник?

При проведенні закупівлі за процедурою «відкриті торги» в системі ProZorro було подано три тендерні пропозиції. Замовником до аукціону було допущено пропозиції двох учасників. Проте переможець не подав у строк, передбачений Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), всіх документів, які вимагав замовник згідно зі ст. 17 Закону № 922. Чи може замовник визнати переможцем іншого (другого) учасника торгів, адже він залишиться єдиним учасником, якщо буде відхилено пропозицію першого переможця? Чи, може, у такому разі потрібно скасовувати торги?

Як передбачено п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону № 922, ненадання документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених ст. 17 цього Закону, є однією із причин для відхилення тендерної пропозиції.

Під час ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника-переможця в разі, зокрема, ненадання ним документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених ст. 17 цього Закону, та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув (ч. 3 ст. 32 Закону № 922).

Підстави для скасування процедури закупівлі законодавець установив у ч. 1 ст. 31 Закону № 922. Так, замовник скасовує торги в разі:

  • відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
  • неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;
  • порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом;
  • подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
  • допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
  • відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

Якщо замовник відхиляє тендерну пропозицію переможця і крім відхиленого переможця залишається ще хоча б один учасник, то немає підстав вважати, що торги потрібно скасувати. Адже жодна із зазначених вище підстав прямо не стосується нашої ситуації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали