Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Внутрішній контроль – запорука розвитку об’єднаних територіальних громад

Проблема формування фінансів місцевого самоврядування має ключове значення для всієї фінансової системи України, особливо в період реформ. При формуванні структури виконавчих органів об'єднаних громад часто недооцінюють роль внутрішнього контролю, зокрема формування відповідного структурного підрозділу. Із цієї статті ви дізнаєтесь про принципи, важливість та законодавче підґрунтя побудови системи внутрішнього контролю в об‘єднаних територіальних громадах (далі – ОТГ).

Мета та завдання внутрішнього контролю

Як визначено ч. 3 ст. 26 Бюджетного кодексу (далі – БК), внутрішній контроль у бюджетному процесі є комплексом заходів, що вживаються керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності бюджетної установи та її підвідомчих установ. Отже, внутрішній контроль є напрямом роботи, з яким усі співробітники тією чи іншою мірою стикаються і в якому беруть участь для забезпечення досягнення результатів виконання бюджетної програми.

Система внутрішнього контролю може складатися з чітко окресленої відповідальності та прописаних у посадових інструкціях повноважень усіх співробітників установи, принципів і методів поточної діяльності, наприклад, з ведення рахунків, санкціонування платежів, документообігу, складання бюджетної та фінансової звітності тощо.

Побудова внутрішнього контролю в окремо взятій бюджетній установі залежить від того, яка діяльність нею здійснюється і як організована ця діяльність конкретним керівником.

Внутрішній контроль призначений для того, щоб:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали