• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи сплачується ПДФО та ВЗ у разі оренди приміщення у фізособи?

03.07.2019 413 0 0

Бюджетна установа у зв’язку з виробничою необхідністю винаймає приміщення у фізичної особи. Чи оподатковується така операція і, якщо так, чи повинна установа сплачувати за фізособу ПДФО та військовий збір (далі – ВЗ) і включати орендну плату до форми № 1ДФ?

У разі оренди приміщення у фізособи суб’єктом господарювання (бюджетною установою) податковим агентом виступає орендар.

Особи, які відповідно до Податкового кодексу (далі – ПК) мають статус податкових агентів, визначення якого наведено у пп. 14.1.180 ПК, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО та ВЗ із доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок (пп. «а» п. 176.2 ПК).

Порядок оподаткування доходів фізособи від надання нерухомості в оренду (суборенду) визначено в п. 170.1 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали