• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Порядок відкриття та закриття рахунків у Казначействі

13.02.2020 216 0 0

Для забезпечення казначейського обслуговування коштів державного та місцевих бюджетів, бюджетних установ та організацій у територіальних органах Державної казначейської служби (далі – Казначейство) відкриваються відповідні бюджетні рахунки. З їх видами, а також порядком відкриття та закриття пропонуємо ознайомитися нижче.

Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України затверджено наказом Мінфіну від 22.06.12 р. № 758 (далі – Порядок № 758).

Цей Порядок регламентує відносини між органами Казначейства і розпорядниками та отримувачами бюджетних коштів, відокремленими структурними підрозділами розпорядників бюджетних коштів, підприємствами, установами, організаціями (далі – клієнти), а також органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування у процесі відкриття (закриття) рахунків.

Кінець та початок бюджетного року пов’язані з необхідністю закриття та відкриття бюджетних рахунків у Казначействі відповідно до вимог Бюджетного кодексу (далі – БК). Згідно з п. 2.1 Порядку № 758 щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до БК, закону про Держбюджет, рішень про місцеві бюджети та Бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14.01.11 р. № 11, в органах Казначейства відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (крім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ).

Рахунки за надходженнями відкриваються протягом 45 днів із дня прийняття закону про Держбюджет.

Для проведення операцій з бюджетними коштами розпорядники бюджетних коштів відкривають рахунки в органі Казначейства. Документи на відкриття всіх рахунків подають особи, які мають відповідні повноваження та право першого або другого підпису. Для відкриття бюджетних рахунків подаються такі документи:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали