• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Забезпечення гуртожитком здобувачів профтехосвіти

05.06.2019 35 0 0

Чинним законодавством передбачено низку преференцій щодо можливостей здобуття освіти різних рівнів. Розглянемо, як опікується держава забезпеченням місця проживання учнів профтехзакладів.

Що таке професійна (професійно-технічна) освіта?

Згідно із Законом від 10.02.98 р. № 103/98-ВР «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (далі – Закон № 103) професійною (професійно-технічною) освітою (далі – профтехосвіта) є комплекс педагогічних та організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями та навичками в обраній ними галузі профдіяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.

Здобувати освіту можна в закладах профтехосвіти незалежно від форм їх власності. Згідно зі ст. 4 Закону № 103 ці заклади мають здійснювати чи забезпечувати підготовку кваліфікованих робітників.

Хто має право на проживання в гуртожитку під час навчання?

Державні гарантії здобувачам освіти передбачено ст. 56 Закону від 05.09.17 р. № 2145-VІІІ «Про освіту». Зокрема, особи, які здобувають освіту в закладах профтехосвіти, забезпечуються гуртожитками під час навчання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали