Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Капітальне будівництво – складний багатоетапний процес

Із цієї статті ви дізнаєтесь: про етапи процесу капітального будівництва, учасників цього процесу та документацію, яка має бути оформлена на кожному етапі.

Визначення поняття «капітальне будівництво»

Більшість бюджетних установ під капітальним будівництвом розуміють лише спорудження нового об’єкта, але це не правильно. Так, у Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженому постановою КМУ від 27.02.01 р. № 1764 (далі – Порядок № 1764), під капітальним будівництвом розуміється процес створення нових, а також розширення, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, об’єктів виробничого і невиробничого призначення, пускових комплексів (з урахуванням проектних робіт, проведення торгів (тендерів) у будівництві, консервації, розконсервації об’єктів, утримання дирекцій підприємств, що будуються, а також придбання технологічного обладнання, що не входить до кошторису об’єктів).

Учасники правовідносин капітального будівництва

У процесі прийняття рішення про капітальне будівництво дотримання послідовності з його забезпечення, у тому числі фінансового, прийняття в експлуатацію побудованого об’єкта і реєстрацію речових прав на нього виникають різноманітні відносини між учасниками цього процесу, які набувають статусу будівельних правовідносин. Зазначені правовідносини є комплексними, що зумовлено складністю будівництва.

У цьому складному комплексному процесі беруть участь бюджетні установи, на яких ще накладаються вимоги бюджетного законодавства. Зазвичай усі дороги для тих, хто бажає отримати інформацію про господарську діяльність, ведуть до бухгалтерської служби, яка хоча і має свої законно визначені повноваження й відповідальність, повинна бути обізнана ще й у всіх інших напрямах задля контролю за дотриманням вимог законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали