Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як спланувати доходи спецфонду?

Бюджетна установа має власні надходження за різними групами. Як розрахувати суму доходів спеціального фонду кошторису?

Планування дохідної частини спеціального фонду проводиться на підставі розрахунків (п. 17 Порядку № 228). Розрахунки здійснюються за даними про фактичне надходження коштів за минулий бюджетний період та очікуване виконання за період, що передує плановому, за кожною із груп власних надходжень окремо (див. лист Держказначейства від 09.12.09 р. № 15-05/3098-2066). Так, при розрахунку надходжень від надання платних послуг слід ураховувати обсяг наданих тих чи інших платних послуг, очікуваний обсяг надання послуг наступного року та зміну розміру тарифу (якщо вона відбулася) за одиницю показника цих послуг.

Вартість платних послуг бюджетна установа визначає і встановлює самостійно. Зокрема, Законом від 21.06.12 р. № 5007-VI «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що вільні ціни встановлюються суб’єктом господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін.Собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов’язаних із виробництвом таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг, а саме:

  • прямих матеріальних витрат;
  • прямих витрат на оплату праці;
  • амортизації основних виробничих засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов’язаних із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;
  • вартості придбання послуг, безпосередньо пов’язаних із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;
  • інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії.

Доходи спеціального фонду вносяться до кошторису установи загальною сумою на підставі Зведення показників спеціального фонду кошторису, форму якого затверджено Наказом № 57. Зведення обов’язково додається до кошторису.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали