• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Використання плати за компослуги в разі надання в оренду майна

У разі надання бюджетною установою в оренду приміщень крім орендної плати вона також отримує від орендарів плату за спожиті ними комунальні послуги. Про те, як правильно має використовувати такі кошти орендодавець, поговоримо в цій консультації.

Перш ніж розбиратися в питанні використання коштів, які надійшли від орендарів за спожиті ними енергоносії, нагадаємо про способи надання комунальних послуг орендарям. Їх існує три:

  • через установу-орендодавця, який має ліцензію на постачання комунальних послуг, шляхом укладання договорів на споживання комунальних послуг та енергоносіїв;
  • через установу-орендодавця, який не має ліцензії, оскільки обсяг комунальних послуг невеликий, тобто здійснення відшкодування (компенсації) орендодавцю (балансоутримувачу) витрат на їх оплату;
  • прямо орендарем, тобто шляхом укладання договорів на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками.

Якщо орендодавець має право та ліцензію на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то плата за ці послуги повинна зараховуватись як власні надходження першої групи «Плата за послуги, що надаються бюджетною установою».

Зараховуються такі кошти на рахунки, призначені для зарахування до спеціального фонду власних надходжень розпорядників бюджетних коштів. Право надання таких послуг має бути передбачене законодавством (абзац третій ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу, далі – БК), тобто вони повинні міститися в галузевому Переліку платних послуг.

Використовуються власні надходження бюджетних установ, отримані як плата за послуги, що надаються ними згідно із законодавством, з урахуванням вимог ст. 13 БК. Зокрема, згідно з п. 4 ст. 13 БК – на господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв. Такої ж думки дотримується Держказначейство у листі від 07.05.13 р. № 1708/936-10335.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали