Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інвентаризація дебіторської та кредиторської заборгованостей

20.08.2019 1481 0 4

Дебіторська та кредиторська заборгованність: облік та списання
Терміни проведення інвентаризації в бюджетних установах
Інвентаризація: основні етапи проведення
Майно в зоні АТО: як проводити інвентаризацію?
Відображення в бухобліку результатів щорічної інвентаризації
Ревізія результатів річної інвентаризації

Як передбачено п. 1.2 Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 02.04.14 р. № 372 (далі – Порядок № 372), безнадійною дебіторською заборгованістю (далі – ДЗ) є поточна ДЗ, щодо якої існує впевненість про її неповернення боржником, або ДЗ, строк позов­ної давності якої минув.

Слід сказати, що для визнання простроченої ДЗ безнадійною недостатньо лише того, щоб строк позовної давності минув. Потрібно також, щоб:

  • у звітності розпорядників бюджетних коштів була відображена прострочена ДЗ за суб’єктами господарювання, які ліквідовані без правонаступників;
  • установами було вжито всіх заходів щодо проведення претензійно-позовної роботи та інших заходів зі стягнення заборгованості відповідно до чинного законодавства (лист Держказначейства від 31.03.10 р. № 15-04/712-5704).

ДЗ, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення, списують за результатами інвентаризації розрахунків на підставі рішення керівника установи з відображенням зміни результатів виконання кошторису (п. 3.5 Порядку № 372).

Інвентаризацію ДЗ проводять відповідно до вимог п. 7 Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали