• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Орендна плата за землю, де орендодавцем виступає НВК

Чи можна відносити до власних надходжень навчально-виховного комплексу (далі – НВК) суму орендної плати, отриманої ним на підставі договору оренди землі, де орендодавцем виступає НВК?

Ні, не можна. Зазначимо, що сама операція з надання в оренду землі НВК є незаконною. Згідно зі ст. 90 Земельного кодексу передавати землю в оренду може лише її власник.

Власником землі, що відноситься до території НВК, є відповідна територіальна громада. НВК ж таку землю передано на правах постійного користування, тому він не має права вчиняти із такою земельною ділянкою будь-які операції, крім тих, що відповідають його цільовому призначенню, а саме організації діяльності НВК.

Крім того, зазначимо, що у складі власних надходжень установ, визначених ст. 13 Бюджетного кодексу, не передбачено таких надходжень, як доходи від надання в оренду земельних ділянок. Такого виду платних послуг, як надання в оренду земельних ділянок, не передбачено і Переліком, затвердженим постановою КМУ від 27.08.10 р. № 796. А згідно з листом ДКС від 21.05.12 р. № 16-08/1583-7058 кошти, отримані від надання послуг, не передбачених цим Переліком, у разі їх надходження на рахунок бюджетної установи мають перераховуватися до доходів того бюджету, з якого здійснюється утримання установи, за кодом класифікації доходів бюджету 24060300 «Інші надходження»

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали