• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Списання та утилізація медичних приладів

05.06.2019 660 0 1

У закладах охорони здоров'я використовуються такі медичні прилади, як ртутні термометри. Про те, як їх обліковувати, списувати та куди здавати на утилізацією, ви дізнаєтесь у консультації.

Ртутний медичний термометр є медичним виробом, призначеним для використання медичним працівником, який має відповідну кваліфікацію, під час проведення клінічних досліджень (пп. 10 п. 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 02.10.13 р. № 753).

Видатки бюджетних коштів на придбання виробів медичного призначення (інструментів, пристроїв, приладдя, матеріалів та інших виробів, зокрема термометрів, діагностичних тестів, перев’язувальних матеріалів, ланцетів, пінцетів, голок, шприців тощо, які не беруться на облік як основні засоби) здійснюють за кодом 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» (пп. 2 пп. 2.2.2 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333).

До відома! Термометри відносять до медвиробів, які є об’єктами обліку запасів закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), та відображають у бухобліку за загальними правилами.

Медичні вироби є об’єктами обліку запасів ЗОЗ, інформацію про які показують у бухобліку за правилами, визначеними нормами НП(С)БОДС 123 «Запаси», затвердженими наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202, Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затвердженими наказом Мінфіну від 23.01.15 р № 11 (далі – Методрекомендації № 11).

Звертаємо увагу, що для обліку медвиробів у ЗОЗ також слід керуватися Методичними рекомендаціями ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 09.09.14 р. № 635 (далі – Методрекомендації № 635).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали