• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Робота у виборчих комісіях та звіт з ЄСВ

03.04.2019 957 0 2

Оплата праці членів виборчих комісій

Звітність з ЄСВ: практичні приклади

Під час виборчої кампанії для роботи у виборчих комісіях (далі – ВК) (і територіальних, і дільничних) залучаються працівники. ВК узято на облік у фіскальних органах як бюджетні установи, оскільки їх фінансування здійснюється з держбюджету. Тому на залучених працівників ВК треба складати Звіт з ЄСВ, до того ж як самим ВК, так і підприємствам, які є основним місцем роботи для членів ВК. Розглянемо, як це зробити.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД) (крім ЦПД, укладеного з фізособою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, далі – ЄДР), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ та організацій, інших юросіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (далі – роботодавці).

Роботодавці нараховують ЄСВ на суму зарплати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Базою для нарахування ЄСВ для роботодавців, які використовують працю фізосіб на умовах ЦПД, є винагорода, що виплачується такій фізичній особі за виконання робіт (надання послуг).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали