Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпусткові: оподаткування та відображення у формі № 1ДФ

25.05.2020 209 0 1

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 6)

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, коли працівник має право отримати відпустку, як оподатковуються відпусткові та як показати їх нарахування та виплату у формі № 1ДФ, затвердженій наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Наказ № 4).

Право на відпочинок кожного, хто працює, закріплено в ст. 45 Конституції України. Сьогодні ми зіткнулися з проблемою державного характеру, а саме запровадженням урядом згідно з постановою КМУ від 11.03.20 р. № 211 загальнонаціонального карантину, що стосується усіх – як працюючих громадян, так і бізнес-структури.

З одного боку, працівників, які мають дітей, турбує питання, як їм оформити відсутність на робочому місці, адже потрібно доглядати за дітьми через закриття шкіл та дитсадків на період карантину.

З іншого боку, роботодавці переймаються питанням, як відправити працівників у тривалу відпустку на період карантину, оскільки не кожний із них може дістатися до роботи.

Безперечно, бажано відправити працівника в оплачувану відпустку (щорічну основну або додаткову), якщо працівник ще не скористався нею.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали