• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звіт щодо заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФCC

25.09.2019 223 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина десята)

З березня 2019 року поновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду соціального страхування (далі – ФСС). Якщо сума отриманих страхувальником від ФСС коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу ФСС, що здійснив фінансування, протягом 3 робочих днів. У разі непогашення всієї суми до кінця звітного періоду перед ФСС виникає заборгованість зі сплати страхових коштів і потрібно подати звіт щодо такої заборгованості. З’ясуємо, хто, коли в який спосіб має звітувати.

Із 01.01.19 р. страхувальники, які станом на звітну дату мають заборгованість зі сплати страхових коштів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та/або на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, мають подавати щокварталу Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України (далі – Звіт).

Ідеться про непогашену заборгованість перед ФСС, яка утворилася:

  • станом на 01.01.11 р. і не погашена на звітну дату (тобто заборгованість за періоди до запровадження ЄСВ, пов’язана з несвоєчасною виплатою зарплати);
  • за результатами проведених ФСС перевірок звітного року та минулих років і складається із суми не прийнятих до заліку витрат із соцстрахування, пені та штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування.

Форму Звіту затверджено постановою правління ФСС від 12.12.18 р. № 28 «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали