• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Лишки талонів на ПММ: документальне оформлення та відображення в обліку

02.10.2019 528 0 0

Під час проведення інвентаризації було виявлено лишки талонів на ПММ на 560 л на суму 15 680 грн. Як правильно оформити результати інвентаризації та відобразити їх у бухобліку?

Талоном на ПММ є спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому (розд. 3 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Мінпаливенерго, Мінтрансзв’язку, Мінекономіки та Держспоживстандарту від 20.05.08 р. № 281/171/578/155, далі – Інструкція № 281).

Форму, зміст та ступінь захисту бланків талонів установлює їх емітент (постачальник ПММ). Обов’язковими елементами змісту талона є серійний та порядковий номери (пп. 10.3.3.1 Інструкції № 281).

Отже, талони не є платіжними засобами чи засобами розрахунку, оскільки покупець отримує їх після перерахування грошей за ПММ. Вони лише засвідчують право на отримання раніше оплаченого пального, яке тимчасово зберігається в постачальника. Оплачене пальне оприбутковують на баланс установи у складі запасів.

Важливо! Талони не є платіжними засобами чи засобами розрахунку, а лише засвідчують право на отримання раніше оплаченого пального.

Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Порядок № 1219), передбачено, що облік усіх видів палива, придбаного чи заготовленого для технологічних потреб виробництва, експлуатації транспортних засобів, а також для вироблення енергії та опалення будівель, ведеться на субрахунках 1514 «Пально-мастильні матеріали».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали