• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

На витрати якого періоду слід віднести видатки на автострахування?

03.04.2019 181 0 1

Облік страхування автомобіля

Бюджетна установа оплатила страхування автомобіля. Як правильно відобразити ці видатки в бухобліку?

Витрати, пов’язані з виконанням суб’єктом держсектору своїх повноважень, визначених законодавством, або переданням активу, послуг (робіт) на виконання передбачених законом про Державний бюджет України (рішенням місцевої ради) заходів, не пов’язаних з основною діяльністю, що покриваються за рахунок бюджетних асигнувань, визнаються одночасно із зменшенням активу або збільшенням зобов’язання (п. 3.1 розд. 3 НП(С)БОДС 135 «Витрати»).

Зверніть увагу: витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, у якому вони були здійснені, одночасно із зменшенням активів або збільшенням зобов’язань (абзац другий п. 2 розд. 3 НП(С)БОДС 135).

Тобто витрати на автострахування відносяться до витрат звітного періоду. На цьому також наголошує Держказначейство у своєму листі від 14.02.19 р. № 16-04-04/2982.

Такі витрати відображаються на субрахунку 8013 «Матеріальні витрати», де ведеться облік матеріальних витрат, які здійснюються суб’єктом держсектору у процесі основної діяльності та на виконання програм. Це, зокрема, витрати на придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю (крім капітальних витрат), медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування, витрати на оплату послуг, отриманих від сторонніх підприємств, тощо (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали