• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна придбати комп’ютерну техніку для апарату сільради за кошти бюджету розвитку?

27.09.2018 419 0 2

Сільська рада планує придбати комп’ютерну техніку для власного апарату. За яким кодом ТПКВКМБ/ТКВКБМС, КЕКВ та якою вартістю може бути придбана така техніка? Як у бухобліку відобразити цю операцію?

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 71 Бюджетного кодексу (далі – БК) до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів належать, зокрема, капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок надходжень спецфонду місцевих бюджетів, визначених п. 2–13 ч. 1 ст. 691 БК). Тобто бюджетні установи мають планувати капітальні видатки, пов’язані з їх утриманням (капремонт приміщень, придбання обладнання і предметів довгострокового користування), у кошторисах за спецфондом.

Важливо: фінансування видатків бюджету розвитку місцевих бюджетів здійснюється за рахунок надходжень, визначених ч. 1 ст. 71 БК.

Оскільки бюджет розвитку є складовою спецфон­ду місцевих бюджетів, видатки на придбання комп’ютерної техніки для апарату сільради треба планувати та фінансувати за спецфондом (лист Мінфіну від 07.02.18 р. № 05235-15-2/3282):

  • за ТПКВКМБ/ТКВКБМС 0150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» (наказ Мінфіну від 20.09.17 р. № 793);
  • за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (пп. 9 пп. 3.1.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333).

Граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання та утримання мобільних телефонів держорганами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок держбюджету, визначено постановою КМУ від 04.04.01 р. № 332 (далі – Постанова № 332).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали