• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як вести бухоблік ПДВ без Інструкції Мінфіну – план для бюджетних організацій

12.08.2019 444 0 2

Як вести бухоблік ПДВ без Інструкції Мінфіну

Серпень 2019 року підніс усім бухгалтерам сюрприз у вигляді наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2019р. №247 про скасування наказу від 01.07.1997р. №141 «Про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість».

Звісно, що ця Інструкція вже не відповідала сучасним реаліям та потребувала змін, але замість змін ми отримали її повне скасування. Тепер у бухгалтерів виникає питання – яким чином здійснювати бухгалтерський облік ПДВ, тому що Інструкція №141 була єдиним документом, яка цей самий облік регулювала для підприємств, а бюджетні установи вже давно звикли, що все потрібно напрацьовувати і прописувати у внутрішніх документах установи. Хоча не будемо лукавити, ми теж деякі положення застосовували по аналогії.

З чого почати? Почнемо, як то кажуть, з початку.

Бухгалтерам пощастило, що в них є чітко прописаний порядок податкового обліку ПДВ, тобто ПКУ.

А тепер розберемося з бухгалтерським обліком, який незважаючи на скасування Інструкції №141, бухгалтеру все одно необхідно вести, про що зазначено у ч.2 ст.3 Закону від 16.07.1999р. №996: «бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали