• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити в бухобліку продаж автомобіля

04.05.2020 110 0 0

Відповідно до п. 4 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою КМУ від 08.11.07 р. № 1314, списанню підлягає майно, що не може бути в установленому порядку відчужене, безплатно передане державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не можуть бути застосовані інші способи управління (або їх застосування може бути економічно недоцільне), у разі, якщо таке майно морально чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання суб’єктом господарювання, зокрема у зв’язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха або виявлене під час інвентаризації як нестача.

Зазвичай у бюджетних установах вибуття основних засобів (далі – ОЗ) відбувається лише після повного використання всіх можливих ресурсів такого об’єкта.

Непридатність ОЗ визначає комісія, призначена керівником бюджетної установи. Для цього вона (п. 4 розд. VIII Методичних рекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11, далі – Методрекомендації № 11):

  • здійснює безпосередній огляд об’єкта, що підлягає списанню;
  • установлює причини невідповідності критеріям активу;
  • визначає осіб, з вини яких відбулося передчасне вибуття ОЗ з експлуатації, вносить пропозиції щодо їхньої відповідальності;
  • визначає можливість продажу (передачі) об’єкта іншим підприємствам, організаціям та установам або використання окремих вузлів, деталей, матеріалів, що можуть бути отримані в разі демонтажу, розбирання (ліквідації) ОЗ, установлює їх кількість і вартість;
  • складає і підписує акти про списання ОЗ.

Типова форма акта списання транспортних засобів (далі – ТЗ) затверджена наказом Мінфіну від 13.09.16 р. № 818 (далі – Наказ № 818) і застосовується для оформлення господарських операцій із вибуття ТЗ через їх зношення, знищення внаслідок аварій, стихійного лиха тощо.

У разі вибуття автомобіля шляхом його реалізації комісія складає аналогічний акт.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали