• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дебіторська та кредиторська заборгованість в облікових регістрах

18.09.2019 403 0 0

У «Меморіальні ордери в бюджетних установах», «Касові операції та рух грошових коштів», «Розрахунки з дебіторами та кредиторами», «Облік доходів спецфонду», «Позабалансовий облік та інші регістри бухобліку» було розглянуто причини виникнення та порядок обліку дебіторської та кредиторської заборгованості розпорядників бюджетних коштів. У цій консультації розкажемо про порядок складання облікових регістрів, в яких відображається заборгованість.

Бюджетні установи ведуть бухоблік відповідно до НП(С)БОДС та інших нормативно-правових актів із питань ведення бухгалтерського обліку в порядку, установленому Мінфіном (абзац другий ч. 2 ст. 56 Бюджетного кодексу, далі – БК).

Згідно зі ст. 56 БК і Законом від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Мінфін своїм наказом від 08.09.17 р. № 755 затвердив типові форми меморіальних ордерів (далі – МО), інших облікових регістрів суб’єктів держсектору та порядок їх складання (далі – Наказ № 755, Порядок № 755).

Записи до МО проводяться на підставі первинних документів.

Первинні документи – це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення (п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).

Порядком № 755 передбачено складання МО № 4 «Накопичувальна відомість за розрахунками з дебіторами» (див. зразок 1), в якому ведеться облік розрахунків із різними підприємствами, установами та організаціями, які є дебіторами суб’єкта держсектору. Відомість складається окремо за відповідними субрахунками рахунка 21 «Поточна дебіторська заборгованість» та окремо за кожним дебітором у розрізі КЕКВ. Записи у накопичувальній відомості здійснюються за кожною операцією, що підтверджена документом, оформленим відповідно до законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали