• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Благоустрій населеного пункту від А до Я

15.05.2020 366 0 1

Навесні починаються роботи з благоустрою як прибудинкових територій, так і вулиць сіл та міст загалом. Як розробити програму, якими нормативними документами керуватися та які ще документи необхідно підготувати, щоб мати змогу проводити видатки на благоустрій, розглянемо в цій консультації.

Місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади (жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста) самостійно або через органи місцевого самоврядування (далі – ОМС) та їх посадових осіб розв’язувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України (ч. 1 ст. 2 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», далі – Закон № 280).

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради (тобто ОМС) та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (ч. 2 ст. 2 Закону № 280).

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що перебувають у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їх спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад (ч. 3 ст. 16 Закону № 280).

Компетенція ОМС поширюється, зокрема, на висування вимог до облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів з урахуванням норм, нормативів, стандартів у сфері благоустрою населених пунктів, державних будівельних норм, технічних умов, Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.01 р. № 1306, та інших нормативних документів.

Отже, передусім ОМС мають розробити відповідні порядки, правила та положення з дотриманням вимог чинного законодавства та керуватися ними в своїй основній діяльності, а також довести їх зміст до всіх розташованих на підпорядкованій території підприємств, установ, організацій та мешканців для їх неухильного дотримання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали