Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

999 бюджетних проведень: ремонт та поліпшення основних засобів

11.01.2019 1386 0 3

999 бюджетних проведень

У консультації розглянемо, які витрати на проведення ремонтів основних засобів (далі – ОЗ) включаються до первісної вартості відремонтованих або модернізованих ОЗ, а які – до витрат звітного періоду.

Рішення про характер і ознаки здійснюваних суб’єктом держсектору робіт приймає його керівник з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості витрат. Ремонтні роботи з об’єктами ОЗ можуть бути спрямовані (п. 1, 2 розд. 3 НП(С)БОДС 121):

  • на підвищення техніко-економічних можливостей об’єкта, що призведе в майбутньому до збільшення економічних вигід;
  • підтримання об’єкта в придатному для використання стані;
  • одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання.

Роботи з поліпшення об’єкта ОЗ (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо) здійснюються за рахунок капітальних витрат, передбачених у кошторисах на виконання цих робіт. Витрати на такі роботи мають плануватися заздалегідь за відповідним КЕКВ. Витрати на ремонт та дообладнання ОЗ (у т. ч. на придбання комплектуючих та оплату послуг з їх установлення) проводять за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів». Витрати на утримання об’єкта ОЗ (проведення технічного нагляду, техобслуговування та ремонту), які здійснюються для відновлення або підтримання суб’єктом держсектору майбутніх економічних вигід або потенціалу корисності на первісно оціненому рівні продуктивності об’єкта ОЗ, визнаються витратами звітного періоду, в якому вони були понесені. Такі витрати проводять за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Приклад 1
Поточний ремонт ОЗ

Керівник закладу освіти (неплатник ПДВ) прийняв рішення про проведення поточного ремонту першого поверху гуртожитку за кошти загального фонду. Для виконання ремонтних робіт було залучено працівників не тільки установи, а й сторонньої організації. Вартість косметичного ремонту становила 52 200 грн., із них: вартість матеріалів – 30 000 грн.; витрати на оплату праці працівників, зайнятих ремонтом, – 10 000 грн.; сума ЄСВ, нарахованого на фонд оплати праці працівників, зайнятих ремонтом, – 2 200 грн.; вартість послуг сторонньої організації – 10 000 грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали