Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Банківські валютні документи: заповнюємо без помилок

Ольга Целуйко

02.09.2014 653 0 0

Бухгалтеру, який нещодавно почав працювати з іноземною валютою, спочатку досить складно зрозуміти логіку побудови банківських валютних документів. Розглянемо порядок заповнення таких документів і наведемо заповнені зразки.

Отже, давайте розберемося, як правильно заповнити заявку на купівлю (продаж) інвалюти або платіжне доручення в інвалюті.

Зазначимо, що в різних банках форми таких документів можуть дещо відрізнятися. Це пов'язане з тим, що зазначені документи повинні містити обов'язкові реквізити, але при цьому можуть бути складені в довільній формі (п. 2.1 Положення про порядок виконання банками документів на перерахування, примусове списання та арешт коштів в іноземних валютах і банківських металах і змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України, затвердженого постановою Правління НБУ від 28.07.08 р. № 216, далі – Положення № 216).

Наведемо декілька простих правил заповнення валютних документів, які допоможуть без проблем купити (продати) інвалюту або перерахувати її контрагентові.

Платіжне доручення в інвалюті

Правило 1. Платіжне доручення в інвалюті повинне містити такі обов'язкові реквізити:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали