• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розірвання договору оренди землі: підробка підпису, відсутність реквізитів договору, почеркознавча експертиза

14.06.2019 355 0 0

Орендні правовідносини: як відстояти свои права

Щоб розірвати договір оренди землі, власники вдаються до різноманітних «хитрощів», придумують підстави, які не відповідають дійсності. Іноді вони можуть не визнавати свій підпис у договорі оренди землі, стверджуючи, що сільгоспвиробник підробив його та незаконно зареєстрував договір оренди у реєстратора. За таких обставин призначення судово-почеркознавчої експертизи буде важливим доказом для агровиробника у спорі з недобросовісним власником землі. А деякі власники землі, маючи на руках договір без чітких реквізитів (без дати укладання, визначення місцезнаходження земельної ділянки), можуть посилатися на це як на підставу для розірвання договору. Розглянемо варіанти захисту агропідприємства у таких ситуаціях та дії, які необхідно вчинити йомуу для збереження права на оренду землі.

Що робити, якщо власник землі не визнає свій підпис у договорі оренди землі?

Якщо власник землі не визнає свій підпис на договорі оренди землі, сільгосппідприємство має право призначити почеркознавчу експертизу. Про її проведення слід заявити в суді першої інстанції до початку розгляду справи по суті шляхом подання відповідного клопотання.

Які запитання поставити на вирішення судово-почеркознавчої експертизи?

У клопотанні про призначення експертизи сільгосппідприємству слід зазначити перелік запитань, на які мають надати відповідь експерти. Наприклад: підпис від імені власника землі в договорі оренди землі від 20.12.18 р. № 139 виконано тією самою особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою; чи виконано підпис у цьому договорі навмисне зміненим почерком; чи виконано підпис у цьому договорі під впливом збиваючих факторів (природних, штучних); особою якої статі виконано підпис у цьому договорі?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали