• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розірвання договору оренди землі: відмова передати землю в натурі, зустрічний позов, скасування довіреності

14.06.2019 267 0 0

Орендні правовідносини: як відстояти свои права

Сільгоспвиробник запропонував фізособі – власнику земельної ділянки укласти договір оренди землі на 49 років. Фізособа погодилася та підписала договір, а юрособа зареєструвала його в нотаріуса. Через деякий час фізособа, усвідомивши, що 49 років – це занадто тривалий строк оренди, вирішує не передавати земельну ділянку аграрному підприємству, скасовує довіреність на реєстрацію договору в нотаріуса та подає позов до суду про розірвання договору оренди землі. Як захищатися сільгоспвиробнику в такій ситуації? Розглянемо варіанти захисту.

Про які обставини можуть заявляти власники землі як підставу для розірвання договору оренди?

Деякі фізичні особи, обґрунтовуючи позовні вимоги, можуть зазначати, що вони підписали договір оренди землі не читаючи, оскільки були схвильовані певними обставинами: хвороба близької людини, важка ситуація, інше. Як додаткову підставу вони можуть заявляти про несплату юридичною особою орендної плати за певний період часу. Саме про такі підстави для розірвання договору оренди землі було зазначено позивачем у справі № 494/1190/16-ц, що розглядалася Березівським районним судом Одеської області, рішення за якою було ухвалено 23.03.17 р.:

Аргументи власника землі, покладені в основу позовної заяви:

В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2ІВ. підтримали позовні вимоги, просили розірвати договір оренди землі від 30.07.2015 року, укладений між позивачем та відповідачем у зв’язку з тим, що відповідач не сплатив орендну плату за 2015 рік у сумі 50 833 грн. 55 коп. та позивач бажає обробляти землю самостійно. При цьому ОСОБА_1 пояснила, що договір оренди землі вона підписала не читаючи, так як була дуже схвильована у зв’язку з тяжкою хворобою дочки, у користуванні земельною ділянкою ТОВ «Науково-виробничий центр «Південна пальміра» ніколи не перешкоджала.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали