Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір оренди землі автоматично продовжено, але орендодавець не має можливості отримати орендну плату: як бути?

23.09.2022 377 0 0

Ситуація: з 07.04.2022 набув чинності Закон від 24.03.2022 № 2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2145), яким унесено зміни і до Земельного кодексу (далі – ЗК). Так, із квітня 2022 року в ЗК передбачено, що договори оренди, строк дії яких закінчився після 24.02.2022, автоматично поновлюються на один рік. Строк договору оренди земельної ділянки сільгосппризначення, укладеного між фізособою (орендодавець) і сільгосппідприємством (орендар), закінчився би 01.09.2022, проте тепер продовжено ще на один рік. Орендодавець отримував орендну плату через касу підприємства. За інформацією, отриманою від його родичів, зараз він перебуває в Польщі, зв’язку з ним немає.

У чому питання: як у такому разі виплачувати орендну плату, щоб надалі договір оренди не був розірваний у судовому порядку?

Коротка відповідь: кращий варіант для орендаря – прописати в договорі безготівкову форму розрахунків або передбачити перерахування орендної плати на картковий рахунок орендодавця. Адже після перерахування коштів на рахунок орендодавця в банку ніхто не зможе звинуватити орендаря в несплаті орендної плати. Але якщо такої можливості немає, тоді орендареві треба вжити певні дії, наприклад, внести кошти на депозит нотаріуса або відправити орендну плату поштовим переказом. Далі розповімо про це докладніше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали