Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реалізація фізособам власної продукції зі складу: документування та облік розрахунків

15.05.2018 841 0 4

Для кого ця стаття: для тих сільгосппідприємств, які реалізують власну продукцію зі складу.

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • про нормативні вимоги до оформлення та проведення готівкових розрахунків;
  • документування та бухоблік реалізації фізособам продукції зі складу.

Відповідно до податкового законодавства продаж (реалізація) товарів має здійснюватися за договорами купівлі-продажу, міни, постачання та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (пп. 14.1.202 Податкового кодексу).

Порядок укладення, істотні умови та розірвання договорів купівлі-продажу врегульовано положеннями гл. 54 розд. ІІІ Цивільного кодексу (далі – ЦК). Так, відповідно до ст. 655 ЦК за договором купівлі-продажу продавець передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність покупцю, а останній приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. Отже, сторонами договору купівлі-продажу є продавець та покупець.

Правочини, які повністю виконуються сторонами в момент їх учинення, можуть вчинятися усно (§ 2 гл. 54 ЦК). Саме тому договори купівлі-продажу в роздрібній торгівлі, як правило, укладаються в усній формі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали