• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи нараховувати ПДВ при відшкодуванні послуг мобільного зв’язку працівниками?

14.05.2019 84 0 0

Сільгосппідприємство уклало договір з оператором мобільного зв’язку про надання послуг зв’язку. Оператор виставляє підприємству рахунок на оплату послуг разом із ПДВ. Мобільними послугами користуються працівники підприємства. Наприкінці місяця вони відшкодовують підприємству вартість цих послуг. Чи треба нараховувати ПДВ у такому разі?

Так, треба. Пояснимо нашу відповідь докладніше.

Відшкодування працівниками вартості послуг мобільного зв’язку означає, що цими послугами вони користуються для особистих цілей, а не для господарських потреб підприємства. А відповідно до п. 198.5 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо придбані з ПДВ товари/послуги призначені для використання в негосподарській діяльності підприємства, то на їх вартість слід нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ (далі – ПЗ).

Отже, на вартість послуг мобільного зв’язку, що використовуються працівниками, підприємство має нарахувати ПЗ і виписати податкову накладну (далі – ПН).

Зверніть увагу: якщо підприємство вирішить не відносити суму ПДВ до податкового кредиту за ПН, виписаною оператором мобільного зв’язку, це не убереже його від нарахування ПЗ згідно з п. 198.5 ПК. Адже цим пунктом передбачено, що ПЗ нараховуються, якщо товари/послуги придбані з ПДВ (при цьому не має значення, віднесено вхідний ПДВ до податкового кредиту чи ні).

Підприємство має виписати ПН у періоді, в якому послуги зв’язку були придбані або оплачені (за правилом першої події), тобто в періоді оформлення «вхідної» ПН. Причому під час нарахування ПЗ не слід прив’язуватися до моменту відшкодування працівниками вартості послуг. Навіть якщо вони роблять це пізніше (не в періоді придбання послуг підприємством), ПЗ необхідно нарахувати в періоді складання «вхідної» ПН. Адже вирішальним тут є те, що послуги вже спочатку не були призначені для використання у господарській діяльності підприємства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали