• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як скласти розрахунок коригування, якщо один товар повертається, а відвантажується – інший?

14.05.2019 172 0 3

Сільгосппідприємство в 2018 році отримало передоплату за зерно пшениці та виписало податкову накладну (далі – ПН). Зерно в рахунок такої передоплати було повністю відвантажене. Цього року сторони домовилися, що частина зерна пшениці, відвантаженого торік, буде повернена постачальнику, а замість неї буде відвантажене насіння соняшнику. Як у такому разі скласти розрахунок коригування (далі – РК) до ПН та чи треба виписувати ПН на дату відвантаження насіння соняшнику?

По-перше, на дату повернення зерна пшениці, відвантаженого минулого року, складати РК до ПН не потрібно. Оскільки передоплата на цю суму залишається у постачальника і не повертатиметься, у нього немає підстав оформлювати «зменшуючий» РК і, відповідно, зменшувати собі суму податкових зобов’язань, відображених при отриманні такої передоплати.

По-друге, нову ПН на дату відвантаження насіння соняшнику виписувати також не треба, адже це насіння відвантажується в рахунок отриманої торік передоплати, на яку вже була складена ПН. Нова ПН має бути оформлена, тільки якщо насіння соняшнику буде відвантажене на суму більшу, ніж повернено зерна пшениці (тобто на суму різниці).

Що ж робити в даному випадку? Необхідно скласти РК на дату відвантаження насіння соняшнику. Як заповнити такий РК?

У графі 2.1 «код причини» слід навести код 104 «Зміна номенклатури», адже в такому випадку змінюється як номенклатура, так і кількість і ціна продукції.

Розділ Б такого РК заповнюється так:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали