Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За порушення термінів зарахування податків до бюджетів відповідальність несе банк!

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем ​​відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації. При цьому згідно з п. 38.1 ст. 38 ПКУ виконанням податкових обов'язків визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до Закону України від 05.04.2001 р № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" ініціювання переказу вважається завершеним з моменту прийняття банком платника розрахункового документа до виконання. При цьому банк повинен забезпечити фіксування дати прийняття розрахункового документа до виконання. Сам переказ грошових коштів - це обов'язкова функція, яку виконує платіжна система.

Таким чином, виконання платником податкового обов'язку по перерахуванню до бюджету суми податкового зобов'язання та його сплаті пов'язано саме з моментом подання в банк платіжного доручення на перерахування відповідних сум податкових зобов'язань, а ініціювання переказу вважається остаточно завершеним і відповідальність за подальший переказ сум податкового зобов'язання несе банк. За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів відповідальність несе банк (п. 129.6 ст. 129 ПКУ).

При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. Визначальним у змісті цієї норми є те, з чиєї вини відбулося невнесення або неповне внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету або державного цільового фонду.

У разі несвоєчасного надходження до державного бюджету коштів не з вини платника податків останній звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких коштів.

На дані обставини звернув увагу ВАСУ в ухвалі від 12.03.2015 у справі № К / 800/65943/13, підтвердивши рішення судів першої та другої інстанції, якими були скасовані податкові вимоги та рішення про опис майна суб'єкта господарювання у податкову заставу в зв'язку з тим, що саме банк не виконав свої обов'язки щодо перерахування сум ПДВ до бюджету.

Джерело: http://buhgalter911.com/ShowArticle.a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали