Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виплата заробітної плати

Кожний працівник має право на винагороду за виконану роботу. Ця винагорода зазвичай виплачується в грошовій формі, у вигляді зарплати. Однак існують і альтернативні, негрошові, варіанти оплати праці, не заборонені законодавством. У консультації йтиметься про способи оплати праці та їх документальне оформлення.

У якій формі виплачується зарплата?

Оплата праці найманих працівників регулюється нормами КЗпП та Закону № 108. Так, згідно зі ст. 23 Закону № 108 зарплата працівникам підприємств на території України повинна виплачуватися грішми, конкретно – у гривнях. При цьому встановлено заборону на її виплату у формі боргових зобов'язань і розписок або в будь-якій іншій формі. Однак нижче зроблено застереження, що як виняток частину зарплати можна виплачувати натурою.

Які строки виплати зарплати?

Заробітна плата повинна виплачуватися (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108):

  • регулярно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата;
  • тільки в робочі дні, а якщо день виплати припадає на вихідний, неробочий або святковий день, то зарплату треба виплатити напередодні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали