Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вікно в Європу відчиняє Німеччина

Нові можливості для бізнесу напередодні відкриття зони вільної торгівлі України з ЄС дає програма «Готові до співпраці з Німеччиною». Вона працює в межах міжурядової угоди на рівні міністерств економіки та торгівлі обох країн і є донорською (тобто цілком безкоштовною) для малого й середнього бізнесу. Партнери програми на Рівненщині — облдержадміністрація та агенція із залучення інвестицій «Інвест Ін Рівне».

— Наша родзинка — місячне безкоштовну стажування в Німеччині. Учасник оплачує лише переїзд. І тут кілька варіантів: загальне стажування, колективне відвідування німецьких підприємств, тренінги, спрямовані на розвиток навичок, що допомагають успішно розвивати зовнішньоекономічні зв’язки, і компетенції щодо навичок ведення бізнесу в Німеччині. Є також галузеві формати, як-от охорона здоров’я чи агробізнес, де збирається група топ-менеджерів. Вони працюють російською, в усіх інших робоча мова англійська, — розповіла директор проектного бюро програми Світлана Степащенко. — І саме це, на жаль, досі головна перепона для нашого бізнесу, хоч віднедавна рівень володіння англійською значно зріс.

Зрозуміло, що прагматичні німці працюють із ринками, що розвиваються, аби наростити власний експортний потенціал. Вони усвідомлюють, що дороги з одностороннім рухом не буває, тому відкривають для інших країн свій ринок.

До речі, зауважують фахівці, у кожної країни власна експортна стратегія, тому говорити про ринок ЄС, як це часто роблять у нас, не зовсім коректно. Слід розглядати ринки країн ЄС, бо у кожного з них своя бізнес-культура та ментальність. Якщо знехтувати цим, налагодити двосторонній рух навряд чи вдасться. Скажімо, контактам на німецькому ринку аж ніяк не сприяє поспіх, із яким звикли залагоджувати справи ми: тоді вас неодмінно в чомусь запідозрять і висловлять недовіру.



ДОВІДКА «УК»

Німеччина — головний зовнішньоекономічний партнер Рівненщини. Загальний обсяг німецьких інвестицій в її економіку — майже 60 мільйонів американських доларів, з них 46,5 мільйона — у промисловість. Найпотужніші підприємства краю з німецькими інвестиціями — «Волинь-Цемент» (група компаній «Діккергоф»), «Базальт-АГ», «Метро «Кеш енд керрі». Серед лідерів експортних позицій до Німеччини (а це 10 відсотків усього експорту краю) — скло та вироби з нього, продукція з деревини, меблі. Імпорт становить 15% загальних обсягів, здебільшого це машини та механізми.

Джерело: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/vik...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали