Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відеоспостереження та відеозйомка на підприємстві: поради юриста

11.03.2016 1170 0 3

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яких вимог законодавства повинні дотримуватися суб'єкти господарювання при відеозйомці та фотозйомці фізосіб у рекламних цілях, а також при встановленні відеоспостереження в приміщеннях підприємства.

Що це дасть на практиці: дозволить не порушити закон і захиститися від претензій, у тому числі в суді.

На сьогодні встановлення відеоспостереження в офісі – це один зі способів забезпечити безпеку співробітників і клієнтів, а також захистити особисті речі та майно підприємства від крадіжок. Крім того, відео- та фотозйомка ведуться на підприємстві для створення рекламних роликів і буклетів і т. п. І в рекламних сюжетах підприємство активно використовує знімки своїх співробітників і клієнтів.

Однак, установлюючи відеоспостереження, проводячи відео- або фотозйомку, багато підприємств забувають, що ці процеси регламентовані законодавчими нормами. Тобто в даній сфері існують законодавчі вимоги, недотримання яких чревате застосуванням санкцій до підприємства. Поговоримо про це докладніше.

Яким законодавчим актом регулюється процес відеоспостереження та відео-зйомки?

Єдиного документа немає. Даний процес регулюється, зокрема, Конституцією, Цивільним кодексом (далі – ЦК), Законом від 02.10.92 р. № 2657-XII «Про інформацію» (далі – Закон № 2657).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали