Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прибиральники службових приміщень мають право на щорічну додаткову відпустку

21.06.2018 12389 0 0



Відповідно до ст. 8 Закону від 15.11.96 р № 504/96-ВР «Про відпустки» щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, за Списком, затвердженим постановою КМУ від 17.11.97 р № 1290 (далі - Перелік).

Прибирання санвузлів і загальних убиралень віднесена законодавством до робіт, які виконуються в умовах підвищеного ризику для здоров'я. Такі роботи дають людині право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 4 календарні дні (поз. 60 розд. ХХІІ Списку).

Зверніть увагу: не всі прибиральники службових приміщень мають право на таку відпустку. Якщо прибиральник чистить і миє тільки кабінети і коридори, це право у нього не виникає. Ключовим фактором при цьому є виконання робіт по уборкуетуалетов (загальних гардеробних і санвузлів) не менше 50% тривалості робочого часу без урахування часу прибирання інших приміщень. Втім, це не означає, що прибиральникові автоматично надаються щорічно 4 додаткових дні відпустки до 24 днів основного відпустки.

Додаткова відпустка за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих професій (п. 7 Порядку, затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики від 30.01.98 р № 16).

У стаж, за яким буде розрахована конкретна тривалість відпустки прибиральника, включається час, коли він фактично був зайнятий в особливих умовах праці, причому не менше половини тривалості робочого дня. Час перебування в щорічних відпустках теж береться до уваги. Якщо прибиральниця завагітніла і була переведена на легшу роботу, то період такої роботи зараховується до стажу для відпустки так само, як і час роботи, коли вона прибирала санвузли. Це певна пільга для майбутніх мам. Всі інші дні, коли працівник не працював з яких-небудь причин (лікарняний, відпустка за власний рахунок, навчальний відпустку), зі стажу для розрахунку тривалості додаткової відпустки прибиральникові виключаються. Обліковувати робочий час в зазначених умовах повинен роботодавець.

http://www.pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали