Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Паливо для вантажних автомобілів: у якій декларації з ПДВ відобразити податковий кредит?

Ольга Целуйко

21.08.2014 440 0 0

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ має на балансі вантажні автомобілі та використовує їх як для сільськогосподарської діяльності (зокрема, для перевезення врожаю з поля), так і для надання транспортних послуг іншим підприємствам. Як розподіляти вхідний ПДВ із вартості пального, придбаного для таких автомобілів, якщо в момент його придбання невідомо, скільки пального буде використано для сільгоспдіяльності, а скільки – для надання послуг?

Відповідно до пп. «а» пп. 209.15.1 Податкового кодексу (далі – ПК) до виробничих факторів, за рахунок яких формується податковий кредит у декларації з ПДВ (скороченій), відносяться товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) із метою їх використання у такому виробництві.

У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості всіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Отже, якщо сільгосппідприємство планує використовувати придбане паливо як у сільгоспдіяльності, так і для надання послуг іншим підприємствам (тобто в іншій діяльності), але кількість палива, яке буде використано в кожній із цих діяльностей, на момент його придбання не відома, то вхідний ПДВ слід розподілити відповідно до вищенаведеної норми (тобто пропорційно до питомої ваги за 12 попередніх звітних періодів).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали