Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Крапка в дискусії: яку НГО землі брати для розрахунку ЄП

14.08.2018 661 0 0

Для кого ця стаття: для всіх сільгосппідприємств, котрі бажають знати, яку нормативну грошову оцінку (далі – НГО) землі брати для розрахунку єдиного податку (далі – ЄП) платникам четвертої групи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яка оцінка землі застосовується при обчисленні ЄП платниками четвертої групи, якщо землі розташовані за межами населених пунктів, а НГО не проводилась, як отримати індивідуальну податкову консультацію (далі – ІПК) щодо визначення бази обкладення ЄП для платників четвертої групи (зі зразком звернення).

За цією темою див. також: «Єдиний податок для платників четвертої групи – 2018».

Нагадаємо, що за результатами проведення 6-го Форуму бухгалтерів сільськогосподарської галузі України складено Меморандум, до якого увійшли нагальні та проблемні питання сільгосппідприємств. Меморандум направлено профільним державним органам, у тому числі ДФС. Одним із найбільш актуальних питань для платників ЄП четвертої групи було таке: яку НГО вони мають застосовувати при розрахунку ЄП, якщо оцінку землі не проведено?

Відповідь ДФС є доволі чіткою. По суті, фіскали нарешті надали роз’яснення, суть якого полягає у тому, що:

для розрахунку ЄП платник повинен керуватися ст. 277 Податкового кодексу (далі – ПК), якою визначено загальний підхід до оподаткування земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів та НГО яких не проведено. Тож для обчислення ЄП за земельні ділянки, оцінку яких не проведено, єдинникам четвертої групи необхідно застосовувати середній показник НГО одиниці площі ріллі по області України (наведений у додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Мінагрополітики від 23.05.17 р. № 262, далі – Порядок № 262).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали