Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скільки може тривати податкова перевірка?

Органи державної фіскальної служби (далі – ДФС) мають право перевіряти суб'єктів господарювання. Але будь-яка податкова перевірка повинна закінчитися у свій строк.

У таблиці нижче ми навели інформацію про допустиму тривалість перевірок. Але спочатку нагадаємо, які бувають податкові перевірки, якими нормами встановлено їх тривалість, а також на які «вагові» категорії діляться платники податків.

Категорії платників податків

Великий платник податків – юрособа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовних податкових (звітних) квартали перевищує 500 млн грн. або загальна сума сплачених до держбюджету податків за такий самий період перевищує 12 млн грн. (пп. 14.1.24 Податкового кодексу, далі – ПК).

Суб'єкти малого підприємництва (СМП) – підприємці та підприємства будь-якої організаційно-правової форми, середня чисельність працівників за звітний період (календарний рік) яких не перевищує 50 осіб і річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ (ч. 3 ст. 55 Господарського кодексу).

Інші – і не великі, і не СМП.

Види перевірок

Документальні планові та позапланові перевірки (можуть бути виїзними або невиїзними) (ст. 77, 78, 79 ПК). Строки проведення таких перевірок установлено п. 82.1, 82.2, 82.4 ПК залежно від категорії перевірюваного платника податків. Виняток становлять:

документальні позапланові невиїзні перевірки, тривалість яких не встановлено ПК;

документальні позапланові виїзні перевірки декларацій з ПДВ, у яких задекларовано суму ПДВ до відшкодування з бюджету або від’ємне значення податку в сумі понад 100 тис. грн. Тривалість такої перевірки не може перевищувати 30 календарних днів (пп. 78.1.8, п. 200.11 ПК).

Фактичні перевірки (ст. 80 ПК). Строки їх проведення встановлено п. 82.3 ПК.

Камеральні перевірки (ст. 76 ПК). Їх тривалість не встановлено ПК. Виняток становлять камеральні перевірки декларацій із ПДВ, у яких заявлено до відшкодування з бюджету суму ПДВ. Камеральна перевірка повинна бути призначена і проведена органом ДФС у строк не пізніше 30 календарних днів після отримання такої декларації (п. 200.10 ПК).

Таблиця-підказка

Скорочення в таблиці: р. д. – робочі дні.

Категорія
платника податків

Максимальна тривалість податкових перевірок

Планова перевірка

Позапланова
виїзна перевірка

Фактична
перевірка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Великі
платники податків

Основний
строк

Строк
продов-
ження

Строк
припинення

Основний
строк

Строк продов-
ження

Строк
припинення

Основний строк

Строк
продов-
ження

30 р. д.

15 р. д.

30 р. д.

15 р. д.

10 р. д.

30 р. д.

10 діб

5 діб**

СМП

10 р. д.

5 р. д.

Не
перед-
бачено

5 р. д.

2 р. д.

Не
перед-
бачено

Так звані середні платники податків

20 р. д.

10 р. д.

10 р. д.,
3 р. д.*

5 р. д.

* Не більше 3 р. д. – для підприємців, перевірка яких проводиться на підставі пп. 78.1.7 ПК, якщо протягом двох останніх календарних років перед такою перевіркою підприємець відповідав усім нижчепереліченим умовам:

– не мав найманих працівників;

– подавав податкову декларацію про відсутність доходів від провадження підприємницької діяльності;

– не був платником ПДВ;

– не мав рахунків у банках.

** Підстави для продовження:

– заява платника податків у разі потреби подати документи, що стосуються питань перевірки;

– змінний режим роботи або підсумовуваний облік робочого часу на підприємстві (у підприємця) або на його господарських об'єктах.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали