Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розірвання договору довічного утримання: яке держмито?

Відповідно до пункту 1 статті 755 Цивільного кодексу України (ЦКУ) договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини;

2) на вимогу набувача.

Підпунктом 7.2 пункту 7 глави 2 розд. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року № 296/5, визначено, що договори довічного утримання (догляду) посвідчуються нотаріусом з дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження. 

Розірвання договору довічного утримання за згодою сторін, у тому числі внесення змін до договору, оформлюється нотаріусом за правилами, викладеними у пункті 7 гл. 1 розд. ІІ Порядку № 296/5 (підпункту 7.5 пункту 7  глави 2 розд. ІІ Порядку № 296/5).

Договір сторін про зміну або розірвання нотаріально посвідченого договору здійснюється шляхом складання окремого договору (підпункту 7.1 пункту 7 глави 1 розд. ІІ Порядку № 296/5).

За вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених законодавством (п. 1 гл. 16 розд. І Порядку № 296/5).

Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» із змінами і доповненнями не встановлено окремої ставки державного мита за нотаріальне посвідчення розірвання договору довічного утримання.

Згідно з пунктом 12 гл. 1 розд. V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 року № 811, за ставкою, встановленою за посвідчення договорів поділу майна, договорів поруки та інших угод, що не підлягають оцінці, справляється державне мито за посвідчення договорів про порядок користування житловим будинком, угод про розірвання раніше укладених договорів.

Враховуючи зазначене, при нотаріальному посвідченні розірвання договору довічного утримання державне мито справляється відповідно до п.п. «е» п. 3 ст. 3 Декрету у розмірі 1 неоподатковуваного мінімуму громадян, як за посвідчення інших угод, що не підлягають оцінці.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 117.05).

Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали