Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

"Пропущені" витрати в податковій декларації - 2015

Чи може підприємство віднести до витрат у 2015 році акти виконаних робіт за 2014 рік, тому що вони були отримані від постачальника із запізненням?

Згідно з розділом III ПКУ об'єкт оподаткування податком на прибуток розраховується на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень Кодексу. Механізм коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток), відображеного у фінансовій звітності на різниці, визначений ст. 138, 139, 140, 141 розділу III ПКУ.

Тобто формування витрат для визначення фінансового результату до оподаткування за звітний податковий рік здійснюється за правилами бухгалтерського обліку. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абз. 1 п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

При цьому несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, а також недостовірні дані наводять до відбиття недостовірної інформації у фінансовій і податковій звітності, тому виправлення помилок, допущених у фінансовій звітності, має здійснюватися з одночасним коригуванням податкової звітності.

ДФС з даного питання в листі від 10.02.2016 р. № 2674/6/99-99-19-02-02-15 роз'яснює, що розділом III ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають від перерахунку операцій по продажу/ придбання послуг, здійснених у попередніх звітних періодах.

Згідно з п. 7 П(С)БО16 витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони понесені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були понесені.

У разі, якщо платник податків самостійно (в тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний подати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (в тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

На наш погляд, враховуючи, що об'єкт оподаткування формується за правилами бухгалтерського обліку, можна було б визнати зазначені у запитанні витрати і відобразити їх в бухгалтерському обліку в 2015 році. Тоді такі витрати зменшать об'єкт оподаткування звітного періоду. У такому випадку подання уточнюючої податкової декларації не має сенсу, оскільки помилка буде виправлена ​​в поточній декларації, складеної за даними бухгалтерського обліку. Крім того, в зазначеному випадку зобов'язання зменшуються, тому немає необхідності визначати суми штрафних санкцій та пені. Однак у своїх роз'ясненнях ДФС конкретно не вказує на можливість подібного включення "пропущених витрат" у поточну податкову декларацію та може не визнати такі виправлення без подання уточненої декларації.

Джерело: http://avers3.com/8737

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали