Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про нову мінімальну зарплату та прожитковий мінімум: коментар податківців

 

Законом України 17 вересня 2015 року N 704-VIII внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», зокрема, з 1 вересня 2015 року змінено розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та мінімальну заробітну плату.

Прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 вересня 2015 року встановлений у розмірі 1378 гривень. 
Мінімальну заробітну плату з 1 вересня 2015 року встановлено у розмірі 1378 гривень (у місячному розмірі) та у погодинному розмірі - 8,29 гривні.

Водночас, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених підпунктом 169.1.2 пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей.

Отже, граничний розмір доходу у вигляді заробітної плати, що дає право на одержання податкових соціальних пільг, розраховується з показника прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня 2015 року та становить 1710 грн. на місяць. Зміна прожиткового мінімуму протягом року не впливає на граничний розмір доходу, при якому застосовуються податкові соціальні пільги.

Також залишаються у раніше встановленому розмірі податкові соціальні пільги. Так, у 2015 році їх величину зафіксовано на такому рівні: 

- по пп. 169.1.1 Податкового кодексу - для будь-якого платника податку – 609 грн. на місяць - (50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановленого законом на 1 січня звітного податкового року); 

- по пп. 169.1.2 Податкового кодексу - для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину - 609 грн. на місяць - (50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановленого законом на 1 січня звітного податкового року); 

- по пп. 169.1.3 Податкового кодексу - 913 грн. 50 коп. на місяць – (150% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 Податкового кодексу). Зазначена пільга передбачена для громадян які є одинокою матір`ю (батьком), вдовою (вдівцем), опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, утримують дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років та для інших категорій платників; 

- по пп. 169.1.4 Податкового кодексу – 1218 грн. на місяць - (200% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 Податкового кодексу). Наприклад, така пільга надається платнику податку, який є учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншим категоріям громадян.

ДПІ звертає увагу, що податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
 

Джерело: http://takeinfo.net/news/view/27064

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали