Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повідомлення про прийняття працівника на роботу зараховується лише тоді, коли подається за встановленою формою

Ділові новини

13.08.2015 143 0 0

Починаючи з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу за порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України, нагадують у головному управлінні ДФС у Черкаській області. Саме цього дня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

- Відтепер повідомлення про прийняття працівника на роботу не за встановленою Постановою №413 формою та не за місцем обліку роботодавця вважаються такими що не подавалися, – пояснив начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников.

Він нагадав, що у відповідністю з вказаною Постановою повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Повідомлення подається за формою згідно з додатком до Постанови №413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Є декілька варіантів його подачі:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб (відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису);

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Віталій Лушников звернув увагу власників підприємств на те, що зараз з технічних причин повідомлення приймається виключно в паперовому вигляді.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб зазначив, що чинне законодавство не містить ніяких кардинальних відмінностей у процедурі оформлення працівника при працевлаштуванні за сумісництвом або за основним місцем роботи. При працевлаштуванні за сумісництвом особа повинна подати документи згідно із звичайним переліком, окрім трудової книжки, яка ведеться тільки за основним місцем роботи (п. 1.1 Інструкцій про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом від 29.07.1993 №58).

Таким чином, як і у випадку з працевлаштуванням за основним місцем роботи, обов’язковим є повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики по адмініструванню єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (органів державної фіскальної служби) про прийом на роботу за сумісництвом.

Порушення порядку повідомлення про прийняття на роботу працівників відносяться до порушень трудового законодавства, і належить до компетенції Мінсоцполітики.

І на завершення Віталій Лушников пояснив, що у зв’язку з набранням чинності Постановою №413 Державна фіскальна служба України відкликала лист від 04.06.2015 №19779/7/99-99-17-03-01-17 про надання роз’яснень щодо повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Джерело: http://www.siogodennya.org.ua/?p=3315...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали