Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про сплату земельного податку єдинником

ГУ ДФС в м. Києві в листі від 04.04.2016 р. № 8007/10 / 26-15-12-04-18 роз'яснило питання сплати земельного податку суб'єктами спрощеної системи оподаткування.

Пунктом 287 ПКУ встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, в т. Ч. З податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, які не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для здійснення господарської діяльності (п. п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Згідно зі ст. 2 Закону України від 01.07.2004 № 1952 «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення.

Згідно з реєстраційними даними ТОВ, основним видом діяльності є надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна за КВЕД ДК 009: 2010 - група 68.20.

З огляду на викладене, юридична особа - платник єдиного податку не є платником земельного податку за земельну ділянку під нежитловим приміщенням (його частиною) за умови, що така земельна ділянка цим платником використовується виключно для здійснення господарської діяльності.

Аналогічна позиція ДФС України зі сплати земельного податку платниками єдиного податку розміщена на офіційному порталі ДФС України в банері «Податкові консультації».

Зверніть увагу! Платники податків зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання і визначати відповідність проведення ними операцій (ст. 36 ПКУ). Оцінка правомірності відображення в податковому обліку госпоперацій може бути здійснена тільки в рамках податкової перевірки.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали