Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кількість зарплатних банків планують скоротити

Редакція

14.06.2016 141 0 0

Уряд готує нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, державної допомоги та зарплат бюджетників.

Як повідомляється, нові умови замінять вимоги жорсткої постанови № 37, прийнятої на початку року.

Згідно з проектом документа, уповноважені банки повинні будуть відповідати вісьмом критеріям - на один менше, ніж раніше. Повністю ідентичні шість вимог.

Як і зараз, частка активів банку-кандидата на виплати повинна становити не менше 1% активів банківської системи; банк повинен працювати на ринку не менше трьох років; не допустять до роботи з бюджетниками банки, чиї власники або пов'язані особи перебувають під санкціями.

Не допустять до таких виплат банки, які не є учасниками ФГВФО, «крім випадків, передбачених законом» (виняток стосується Ощадбанку), або мають борги перед ФГВФО по сплаті зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до Держбюджету .

Не зможуть брати участь в конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи НБУ.

Втім, з'явилося виключення з правила розміру активів: воно не поширюється на банки, контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають інвестиційний рейтинг від міжнародно-визнаних рейтингових агентств.

Трохи жорсткіше будуть вимоги НБУ: до банків протягом шести останніх місяців (зараз - три) комісія НБУ не повинна застосовувати заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних операцій.

З'явилась нова вимога: співвідношення кредитів, виданих Нацбанком, до статутного капіталу банку не повинно перевищувати 50%. Але зникла норма про викуп ОВДП в розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.

Як і зараз, банки повинні емітувати платіжні карти, але емісія карт держсистеми (мова про «Простір», раніше - НСМЕП) більше не повинна становити не менше 10% випущених карт.

Держбанки стають уповноваженими поза конкурсом. Їх унікальний статус збережений.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали